5. Jak zaplatit objednávku

V minulém díle jsme si ukázali, jak vytvořit na Aliexpressu objednávku. Dnes se podíváme na to, jak objednávku zaplatit. Jelikož je to naše první objednávka, tak nemáme nikde uloženou kartu. Kartu si podle vlastního uvážení můžeme uložit pro další nákup, méně důvěřivý lidé tuto možnost nemusí využít. Uložení karty zjednoduší vaši další platbu, nebudete tak muset znovu vyplňovat platební údaje.

 

V košíku máme vloženy dva produkty, pánské triko a hodinky. Na obrázku vidíme, že můžeme zaplatit za obě věci zaráz, nebo zaplatit každou věc zvlášť. Jelikož je každý produkt od jiného prodejce, můžeme objednávku zaplatit dohromady kliknutím na tlačítko Buy All. Pokud byste přece jen chtěli zaplatit každý produkt zvlášť, učiníte tak kliknutím na odkaz Buy all from this Seller.

Částka, kterou zaplatíte je uvedena v obou dvou případech v těsné blízkosti platebních tlačítek. Následující postup je stejný. Po kliknutí se nám zobrazí obrazovka, která shrnuje naši objednávku. V horní části nás obchod vyzívá k vybrání dodací adresy. Pokud máme zadanou jen jednu adresu, nemusíme už nic dál řešit. Pokud ale máte uloženo více adres, nezapomeňte vybrat tu správnou.

 

Pod adresou je už samotný souhrn objednávky, tu si můžete ještě jednou zkontrolovat a pokračovat tlačítkem Place Order (Zaplatit objednávku). Jste přesměrováni na platební bránu, ve které si v prvním kroku vyberete způsob platby, kterým hodláte objednávku uhradit. Na výběr máme platba platební kartoupřevodem z účtu, nebo pomocí Western Union. Za poslední dva způsoby vám však jsou účtovány poplatky, v případě WU ne zrovna nejmenší. Nejpohodlnější a zároveň nejběžněji používaný způsob platby je pomocí platební karty.

 

Vybereme tedy možnost Credit Card/Debit Card, dostaneme se tak na obrazovku platební brány, kterou známe i z tuzemských eshopů. Na stránce máme uvedenu celkovou částku, kterou platbou provedeme. Dále už klasický formulář, ve kterém zvolíme typ platební karty, do kolonky Card number vepíšeme šestnáctimístné číslo karty, vyplníme datum, do kdy nám karta platí (Expiration date) a do kolonky Security code opíšeme trojmístný kód z rubu karty. Nakonec uvedeme jméno, které je na kartě uvedeno. Údaje pro jistotu ještě jednou zkontrolujeme. Pokud vše souhlasí, můžeme platbu potvrdit kliknutím na Pay Now. V následující obrazovce budete informování, zda se platba zdařila a zároveň vám na registrační mail dojde do 15. minut potvrzovací email o provedení platby.

Svou objednávku poté naleznete v My Aliexpress – My Order. Zde i můžete sledovat stav vaší objednávky, resp. po jejím odeslání zjistit její sledovací číslo (tracking number).

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply