3. Jak vyplnit doručovací adresu

Aby nám zboží z Aliexpressu v pořádku dorazilo, je třeba řádně vyplnit ve svém profilu dodací adresu. Adres můžeme mít vyplněno hned několik, to v případě, že pravidelně budete objednávat např. pro své známé, a tak nebudete muset adresu zadávat pořád dokola. V dnešním návodu si tedy popíšeme, jak zadat doručovací adresu.

Po přihlášení si otevřeme položku My Aliexpress v pravém horním rohu obrazovky. Otevře se nám stránka našeho profilu na níž v levém okraji nalezneme menu Shortcuts. V něm si najdeme položku My Shipping Address, kterou si myší otevřeme.

 

Objeví se nám jednoduchý formulář, do kterého vyplníme požadované údaje. Znovu připomínám, že je potřeba psát jméno a adresu bez diakritiky. První čtyři položky jsou jasné – jméno a příjmení, ulice a město. Z rolovacího menu u položky Country/Region vybereme Czech republic, to samé vepíšeme i do kolonky State/Province/Region. Položka Zip/Postal Code je naše PSČ. Zbývá nám doplnit telefonní číslo. Nemusíte se bát ho uvádět, Číňan vám určitě volat nebude. Naopak může být nápomocno poštovní doručovatelce, která vám balíček doveze. Do prvního obdélníčku napište volací znak ČR, tedy 420, do druhého první tři čísla vašeho mobilu a do posledního zbylých 6 číslic. Nakonec si zkontrolujte správnost všech údajů a poté svou adresu uložte kliknutím na SAVE.

 

Právě jste úspěšně uložili svou adresu, kterou můžete posléze i editovat, či smazat. Stejným způsobem jdou přidat i další adresy.

V dalším díle si ukážeme, jak se na Aliexpressu objednává.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply