2. Jak se zaregistrovat na Aliexpress

K úspěšnému nakupování na Aliexpressu se musíme nejdříve zaregistrovat, tedy vytvořit účet. V tomto návodu si podrobně popíšeme jak na to.

Otevřete si stránku Aliexpress.com. V pravém horním rohu najdete tlačítko Sign in/Join. Najedete na něj kurzorem myši a otevře se vám nabídka. Zde zvolíte položku v oranžovém rámečku Join Free. Objeví se vám úvodní registrační obrazovka, ve které vás Aliexpress žádá o vložení registračního mailu. Na něj vám budou chodit veškeré zprávy týkající se vašich nákupů. Proto je nutné, aby byl zadaný mail pravý. Svůj mail tedy vepište do kolonky E-mail, po jeho vložení se vám vedle rámečku objeví fajfka v zeleném kolečku. Dalším krokem je potvrzení, že se nejedná o robota. Kurzorem myši najeďte na dvojité šipky v položce Verification, kurzor se změní na kříž. Podržte levé tlačítko myši a přetáhněte šipky doprava, viz obrázek.

Po provedení vám celý pásek zezelená a objeví se v něm nápis Verified. Poté potvrďte souhlas s vytvořením účtu klikněte na tlačítko Next.

V dalším kroku vám stránky oznámí, že vám byla na registrační mail odeslána potvrzovací zpráva. V ní je potřeba kliknout na daný link a tím ověřit platnost emailové adresy. Pokud vám mail z nějakého důvodu nedošel, můžete si požádat o jeho znovu zaslání. K tomu slouží položka I have not received the E-mail.

Po odkliknutí linku ve vašem emailu se dostáváme na stránky Information. Zde je třeba vyplnit heslo (Set Your Password) a jméno a příjmení. Heslo musí mít minimálně 6, max. 20 znaků a musí obsahovat alespoň jednu číslici. Velké písmeno není třeba, ale když ho tam dáte, nic se samozřejmě neděje. Pro zamezení překlepů je třeba heslo znovu vepsat i do druhé kolonky.

Heslo tedy máme vyplněno, zbývá už jen napsat své celé jméno. Jméno pište bez diakritiky, jinak vám ho systém nevezme. Pokud je vše hotovo, klikneme na Confirm.

To je poslední krok, po odeslání formuláře se dostanete na úvodní stránku Aliexpressu. Účet máte zdárně vytvořen a tak můžete začít v nakupování. Jak uložit doručovací adresu se dozvíte v následujícím návodu.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply